אחסון אתר

אחסון אתר אינטרנט הוא שמירה על כל המידע של האתר – החל מהקוד ועד לקבצים שונים כגון תמונות, טקסטים, וידאו ואודיו – בשרת אחסון ייעודי, ושליפתו (באמצעות דפדפנים) לצורך הצגת האתר לגולשים.

s5לאחסון אתר אינטרנט שתי מטרות: שמירה והגנה על הקבצים מפני שימוש לרעה או אובדן; התמקדות בעל האתר בתוכן האתר, בעיצוב ובפרסום, כאשר הצד הטכני מבוצע על ידי חברת אחסון שזהו תפקידה. אחסון אתר מאפשר בנוסף שליפה מהירה של דפי האתר בתצורות שונות (מערכת לניהול תוכן, FTP וכו') לשימוש בעל האתר או מי מטעמו, ולשם עדכון והזנת תכנים חדשים, שגם הם יאוחסנו בשרת.

כיום, ניתן לקבל שירותי אחסון בחינם, אך לרוב מדובר על כמה עשרות שקלים בחודש המשולמים לחברת האחסון, והיא זו שאחראית על הכנסת ושמירת האתר בשרתים שלה. חברות אחסון מחזיקות חוות שרתים – מספר שרתים המכילים מספר רב מאוד של מידע, ועל חברת האחסון מוטלת האחריות לשלמות המידע הזה ולנגישות תמידית אליו, עם מינימום עד אפס תקלות בטעינת האתר.

אחד הדברים שחשוב לשים לב אליהם בכל הנוגע לאחסון הוא איכות השרת וחברת האחסון שמספקים את השירות: השאיפה תהיה לאחסון ברמה גבוהה, כזו שתבטיח טעינה מהירה של הדפים, ואפס תקלות בטעינה עצמה. מדוע? ראשית, מכיוון שאתר טוב הוא אתר זורם, וכך הוא גם נתפס בעיניי הלקוחות. שנית, מכיוון שטעינה מהירה ללא בעיות משפיעה מאוד על קידום האתר במנועי חיפוש, וההשפעה של קידום מוצלח על הפרסום וכמות המכירות היא משמעותית.

חברות אחסון מספקות לעיתים שירותים נוספים מעבר לאחסון עצמו – אבטחת דפים בתקן SSL, כתובת מייל עם סיומת של דומיין האתר, שירותי סליקה לתשלומים באמצעות כרטיס אשראי ועוד. לרוב מדובר בשירותים הכרוכים בעלויות נוספות מעבר לעלות האחסון הבסיסית, ועל פי דרישה.

אנו ב-Site-pro נדאג לאחסון בטוח ואמין של אתר האינטרנט שלכם, מתוך ידיעה כי אחסון טוב מהווה חצי דרך להצלחת אתר האינטרנט שלכם. עלות האחסון כלולה כמובן בתוך התשלום החודשי עבור חבילת הבניה, וחוסכת מכם התעסקות מיותרת עם חברות שרתים. מעוניינים באחסון כחלק מחבילת בניית האתר? לחצו כאן

עוד פוסטים שיכולים לעניין אותך: