אתר אינטרנט מותאם למכשירים ניידים

בעבר, בניית אתר אינטרנט היתה מלאכה מסובכת, ארוכה, וחייבה מקצועיות גבוהה של בונה האתר וידע נרחב בקוד HTML ושפות תכנות נוספות. כיום, ובהתאם להתפתחות הטכנולוגית בזירת האינטרנט, בניית אתר אינטרנט הפכה להיות מלאכה פשוטה הרבה יותר.

s2מערכות לבניית אתרים המבוססות על תבניות הקלו מאוד על עבודת בניית אתרי אינטרנט, כאשר אחת המערכות המפורסמות ביותר היא תוכנת וורדפרס. מהי התוכנה הזו וכיצד היא סייעה להתפתחות בתחום בניית אתרי אינטרנט? על כך בשורות הבאות.

מהי תוכנת וורדפרס?

וורדפרס היא מערכת חופשית לניהול תוכן ברשת האינטרנט ומספקת שירותי בניה ואחסון לאתרים. התוכנה נוצרה לראשונה בשנת 2003, וכיום היא תופסת נתח שוק גדול מאוד – אחד מכל חמישה אתרי אינטרנט בעולם בנוי ומתוחזק באמצעות תוכנה זו. התוכנה מתעדכנת על בסיס קבוע, ומידי פעם נוספות לה תכונות המקלות על הבניה או מעניקות ערך מוסף לגולש. הכניסה ללוח הבקרה של האתר מוגנת באמצעות שם משתמש וסיסמא, ובכך נשמרת פרטיות בעל האתר והתכנים המופעים בו. בניית אתר וורדפרס מספקת (בסוף התהליך) תוצאה מקצועית ומרשימה, בהנחה כמובן, שהבניה בוצעה כהלכה.

מהם היתרונות בבניית אתרי וורדפרס?

בניית אתרים בוורדפרס כוללת יתרונות רבים: בניית האתר היא עבודה לא מסובכת במיוחד, ומצריכה ידע והבנה בסיסיים בתחום האינטרנט; המערכת אינטואיטיבית מאוד, וקיימת במגוון שפות, מה שמקל מאוד על בניית אתר ועדכונו מפעם לפעם; וחשוב מכל – התוכנה חופשית וכל אחד רשאי להשתמש בה, בערכות העיצוב שלה ובפיצ'רים השונים אותם היא מציעה – כדי להגיע לתוצאה מספקת ביותר. חשוב לציין, כי כל תוכן המועלה לאתר – בין אם מדובר בטקסט, תמונה, וידאו וכדומה – נשאר בבעלות בעל האתר בלבד, ולא משותף עם משתמשים אחרים. יתרון נוסף משמעותי הוא קיצורי הדרך שמספקת המערכת – מערכת ניהול התוכן מאפשר התקנת תוספים אשר מקצרים מאוד את תהליך בניית האתר, כגון תופסים הקשורים לקידום אורגני של האתר, בניית מפת אתר וכדומה. פעולות אלו, ללא תוספים, היו גוזלות זמן וכסף רב, אשר נחסכים באמצעות המערכת עצמה.

פיתוח אתרים באמצעות וורדפרס הפך כיום לפופולארי ביותר, וחברות רבות לבניית אתרים משתמשות בתוכנה בעת בניית אתר עבור לקוחותיהם. הסיבות לכך מובנות – הפשטות, ההתאמה למגוון דפדפנים והחיסכון בזמן ובכסף בעת תהליך הבניה הם משתנים חשובים שיש לשים עליהם דגש כאשר עולה הצורך בבניית אתר. כאמור, בניית אתר בוורדפרס יכול להתבצע גם באופן פרטי, ללא הצורך בחברה מקצועית לשם כך. יחד עם זאת, למי שאין את הידע המתאים, מומלץ להסתייע בחברה לבניית אתרים, לשם השגת תוצאה מרשימה ומקצועית.

עוד פוסטים שיכולים לעניין אותך: